Alumtek-02

کارخانجات آلومتک و آلومراد . با قدمتی بیش از نیم قرن

کارخانه آلومتک:

کارخانه آلومتک در سال 1342 با هدف تولید انواع محصولات آلومینیومی شروع به فعالیت نمود.

در فاز اول دو دستگاه پرس اکستروژن جهت تولید انواع پروفیل های ساختمانی و صنعتی از کشور امریکا به همراه کوره های عملیات حرارتی پیرسختی وارد کشور شده و در آلومتک نصب و راه اندازی گردیدند.

به موازات تجهیزات و دستگاه های تولید انواع هادی های هوایی فشار ضعیف و قوی نیز با الگو برداری از شرکت Southwire امریکا از کشورهای آلمان و انگلیس وارد شده و نصب و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

امروزه در کارخانه آلومتک دو محصول عمده تولید و عرضه می گردد:

1- انواع هادی های هوایی خطوط توزیع و انتقال برق

2- انواع پروفیل های آلومینیومی صنعتی و ساختمانی

Overhead Map of Alumtek
Alumtek Products
Billet Production Line
Properzi Production Line for ROD

کارخانه آلومراد:

در پي اجراء طرح توسعة شركت آلومتك در سال 1354 ، شركت آلومراد (سهامي عام) فعاليت خود را از سال 1354 با هدف تأمين مواد اوليّة توليد انواع هادي هاي هوايي آلومينيومی را آغاز نمود و در خلال اين سال ها با بهره گيري از دانش فني و تجهيزات ريختگري پيوسته قريب به سه دهه با جديت و شايستگي رسالت تنها توليد كنندة راد یا مفتول آلومينيومی خالص 1350 در كشور را با كيفيت و منطبق با الزامات استانداردهاي بين اللملي بردوش گرفت.

در اوایل دهه هشتاد شمسی، این شرکت با بكارگيري نيروهاي متخصص، بهره برداری از خط توليد انواع بيلت هاي آلومينيومي خالص و آلیاژی در سایزهای 5، 6، 7 و 8 اینچ را نیز فراهم آورد.
در ادامه با هدف افزایش کیفیت بیلت های تولیدی، با بهره گيري از كورة هموژن سازي ، امكان توليد و عرضة با كيفيت اين دسته از محصولات آلومينيومی را نیز به عنوان ماده اولیه تولید پروفیل های آلومینیومی، فراهم نمود.

در ادمة سير صعود چرخة توليد و در راستاي تأمين نياز صنعت برق كشور و پاسخ گويي به نياز مشتريان داخل و خارج و هم چنين به منظور عرضة محصولات متنوع، افزايش ظرفيت توليد و ارتقاء كيفيت بسته بندي محصول، با روزآمد كردن ماشين آلات و تجهيزات خط ريختگري پيوسته، ضمن بومي كردن دانش كار و گسترش بعد فن آوري، توليد راد آلومینیوم آلياژی را نیز با بالاترين كيفيت و مطابق با استانداردهاي بين اللملي نيز به فهرست توليدات اين شركت افزوده شد. از این مفتول خاص در تولید انواع هادی های آلومینیوم آلیاژی 6101 و 6201 در خطوط توزیع و انتقال برق و همچنین پست های برق به عنوان نوعی باس بار الکتریکی استفاده می گردد.

محصولات تولیدی

AAAC,All Aluminum Alloy Conductor
انواع هادی های هوایی خطوط انتقال و توزیع برق
Industrial Aluminum Profile
انواع پروفیل های صنعتی خاص و پروفیل های ساختمانی
بیلت های خالص و آلیاژی در قطرهای 5 تا 8 اینچ
رادهای آلومینیومی خالص و آلیاژی با قطر 9.5 و 12 میلیمتر