Alumtek-02

هادی های آلومینیومی تقویت شده با

مغزی فولادی گالوانیزه

Covered Conductor

( Aluminium Conductor Steel Reinforced)

  Aluminum EC1350

Steel

ساختار

هادي‌هاي آلومينيومي تقويت شده با فولاد تركيبي از سيم‌هاي آلومينيومي 1350-H19 مي‌باشند كه بصورت يك يا چند لايه به‌دور مغزي فولادي در مركز با سطح مقطع گرد بافته‌شده‌اند. جهت بافت بیرونی ترین لایه راستگرد بوده و لایه های زیرین به ترتیب دارای جهت بافت عکس می باشند.

Alumteck

پوشش گالوانيزه در كلاس های مختلف A,B,C با توجه به میزان ضخامت روکش دسته بندی می شوند به طوری که کمترین ضخامت مربوط به کلاس A و بیشترین ضخامت مربوط به کلاس C می باشد، افزایش ضخامت روکش گالوانیزه منجر به افزایش مقاومت به خوردگی در سیم ها می گردد. هر چه میزان ضخامت روکش بیشتر باشد استحکام مکانیکی کمتر می شود بنابراین کلاس A دارای بیشترین استحکام مکانیکی و کلاس C کمترین استحکام را دارد. بنابراین چنانچه لازم باشد تا هادي‌هاي ACSR در محيط‌هايي با خوردگي بالا مورد استفاده قرار گيرند از سيم‌هاي گالوانيزة كلاسB و يا C و يا فولاد با پوشش آلومينيوم استفاده مي‌شود.

Alumteck

مغزی فولادی از جنس سیم های فولادی پرکربن و استحکام بالا بوده و به‌منظور محافظت در برابر خوردگي از پوشش‌دهي گالوانيزه و يا آلومينايز استفاده مي‌گردد.

مغزي فولادي مي‌تواند شامل يك يا چند رشته (7،19،37 رشته) باشد.

Alumteck

در هادی های ACSR مي‌توان تنوع زيادي از تعداد لايه‌ها و سيم‌هاي آلومينيوم و فولاد را طراحي نمود. این هادي‌هاي عمدتاً بصورت 6/1, 7/1, 12/7, 36/1, 24/7, 26/7, 30/7, 30/19, 54/7, 54/19 طراحي مي‌گردند.

Alumteck

کاربرد

هادی های ACSR در خطوط انتقال و توزیع و با طول اسپن ها و سطوح ولتاژ مختلف در مناطق عاری از آلودگی و خوردگی کاربرد دارند.

ویژگی‌ها

هادي‌هاي ACSR معمولاً بعنوان هادي‌هايي با:

  • قابليت اطمينان
  • نسبت استحكام به وزن مناسب
  • حفظ صرفة اقتصادي
  • مقاومت به خوردگی مناسب
  • نسبت هدايت الكتريكي به وزن مناسب
  • طول عمر مناسب
  • و روش نصب آسان

استانداردهای مرجع

هادي‌هاي ACSR مطابق با الزامات استانداردهای ASTM B230 , ASTM B341, ASTM B232 ، ASTM B498، ASTM B500 ، BS-EN 50182 ,DIN48204,IEC61089 توليد مي‌گردند.

دانلود جداول

(Aluminium Conductor Steel Reinforced)

(ACSR/GA)

سایر محصولات آلومتک